مایکروسافت پشتیبانی از مرورگر وب اینترنت اکسپلورر را در روز چهارشنبه متوقف کرد و این نشان می‌دهد که پایان یک برند 26 ساله با چمدانی که شامل مشکلات امنیتی و عملکرد عقب مانده است، نزدیک است. در عوض کاربران به مرورگر جدیدتر اج مایکروسافت مهاجرت خواهند کرد.

در حالی که مایکروسافت مستقیماً از مرورگرها درآمد کسب نمی کند، Edge به طور پیش فرض موتور جستجوی Bing را انتخاب می کند، که از طریق آن سازنده نرم افزار درآمد تبلیغاتی به دست می آورد. این مورد حدود 6 درصد از کل درآمد مایکروسافت را تشکیل می دهد که تقریباً 3 میلیارد دلار در سه ماهه اول است.

Edge مرورگری است که در دستگاه‌های تلفن همراه، مک و حتی لینوکس در دسترس است، نه اینکه محدود به ویندوز باشد. مایکروسافت Edge را به عنوان بخشی از ویندوز 10 در سال 2015 منتشر کرد تا در کنار اینترنت اکسپلورر به عنوان چیزی جدید و کارآمد و در عین حال مشابه آنچه کاربران ویندوز قبلاً آشنا بودند وجود داشته باشد.

شان لیندرسی، مدیر کل این شرکت، در یک پست وبلاگی نوشت: «طی چند ماه آینده، باز کردن اینترنت اکسپلورر به تدریج کاربران را به مرورگر مدرن جدید ما، مایکروسافت اج با حالت اینترنت اکسپلورر هدایت می‌کند. ( کاربران همچنان نماد اینترنت اکسپلورر را در دستگاه‌های خود (مانند نوار وظیفه یا منوی استارت) می‌بینند، اما اگر برای باز کردن اینترنت اکسپلورر کلیک کنند، در عوض مایکروسافت اج با دسترسی آسان به حالت IE باز می‌شود. )

اینترنت اکسپلورر

در نهایت، اینترنت اکسپلورر به عنوان بخشی از به‌روزرسانی آینده ویندوز برای همیشه غیرفعال می‌شود، در این مرحله آیکون‌های اینترنت اکسپلورر در دستگاه‌های آن‌ها حذف خواهند شد.