درختکاری

۱۵ دلیل برای اینکه چرا شما خوب است درخت بکارید .

۱ – درختان هوا را پاکسازی میکنند

برگ ها و پوست درختان با جذب سموم هوای منطقه را تصفیه میکنند ، یک درخت اکسید نیتروژن ، آمونیاک و اوزون را از طریق برگ ها و پوسته دریافت و آن را تبدیل به اکسیژن میکند .

۲ – ذخیره انرزی گرمایشی

درختان بزرگ مخروطی مانند همیشه سبز و امثال آنها برای جلوگیری از بادهای سرد زمستانی عالی هستند .

۳ – درختان از شما در برابر طوفان محافظت می کنند

درختان با ریشه های قوی خود ، از خاک در برابر سرگردانی آن در زمان طوفان و بحران محافظت میکنند ، همچنین هنگام وجود طوفان های بزرگ درختان محافظ خوبی محسوب میشوند .

۴ – درختان شما را پنهان میکنند

اگر دوست ندارید حریم خصوصی شما در نمایش عموم باشد ، میتوانید با کاشت درخت از دید مردم بر محوطه ی شخصی خود بکاهید .

۵ – درختان اکسیژن تولید میکنند

چه کسی اکسیژن نیاز ندارد ؟ درختان بر خلاف ما که اکسیزن مصرف میکنیم ، اکسیژن تولید میکنند ، یک درخت بالغ سالیانه ۴۸ پوند ( حدود ۲۲ کیلو ) کربن دی اکسید را جذب کرده و به اندازه ای اکسیژن تولید می کند که برای مصرف دو انسان کافیست

۶ – درختان چوب تولید میکنند

همانطور که همه ی ما میدانیم ، درختان از چوب ساخته شده اند ، اگر شما تعدادی درخت مناسب داشته باشید میتوانید چوب تهیه کنید که با استفاده از روش هایی از آن میتوان هیزم و سایر لوازم ضرروری زندگی بشر را فراهم آورد .

۷ – درختان از فرسایش خاک جلوگیری میکنند

فرسایش فرایند نابودی تدریجی رویهٔ یک ماده‌است . فرسایش عبارت است از فرسودگی و از بین رفتگی مداوم خاک سطح زمین ( انتقال یا حرکت آن از نقطه‌ای به نقطه دیگر در سطح زمین ) توسط آب یا باد. هر زمان که پوشش گیاهی از روی زمین برداشته شده و زمین لخت شود؛ درخت کمتری وجود خواهد داشت که سرعت باد را کاهش می‌دهد و در نتیجه فرسایش بادی افزایش می‌یابد. همچنین گیاه کمتری وجود دارد که انرژی قطرات باران را جذب کند و نتیجتاً فرسایش بارانی نیز زیادتر خواهد شد .

۸ – درختان ارزش املاک را افزایش می دهند

به طور کلی مردم سر سبزی را دوست دارند ، حتی اگر آنها به ندرت از آن استفاده کنند . این واقعیت باعث میشود قیمت خانه و املاک در مناطقی با پوشش مناسب و درختان سرسبز بیشتر باشد .

۹ – درختان محیط را نجات میدهند

یک اثر جانبی از تمیز کردن سموم هوا این است که درختان محیط ما را سرسبز و شادات میکنند .

۱۰ – درختان به تمرکز کودکان کمک میکنند

تحقیقات نشان داده است که درختان اختلال کم‌توجّهی – بیش‌فعالی را کاهش داده و به بهبود عملکرد کودکان در مدرسه کمک می کند .

۱۱- درختان آب را تصفیه می کنند

همانطور که شاخه های درختان هوا را تمیز میکنند ، ریشه های درختان نیز آب های زیر زمینی را پاکسازی میکنند .

ریشه ها مولکول های بزرگ مانند فلزات سنگین را به طور موثر از آب می کشند و با گذشت زمان سموم آب های زیر زمینی را تصفیه میکنند

۱۲- میوه ی درختان غذای ماست

میوه ی درختان یکی از منابع بسیار خوب غذایی برای انسان می باشد ، درختان با انواع میوه های مفید و خوشمزه به رشد انسان ها کمک می کنند .

۱۳ – درختان شما را خنک نگه می دارند

درختان با سایه ی خود شما و خانه شما را از تابش مستقیم نور آفتاب در امان نگه میدارند و در نتیجه شما را خنک نگه میدارند .

۱۴ – کاهش آلودگی صوتی

در محیط های شهری به دلیل فعالیت مراکز صنعتی و رفت و آمد وسایل نقلیه و هواپیماها آلودگی صوتی بسیار بالا بوده و معمولا به بیش از ۱۰۰ دسی بل می رسد که این مقدار حدود دو برابر میزان سطح مطلوب صدا برای انسان است. یکی از بهترین راه های مقابله با افزایش شدت صوت در محیط های شهری ، کاشتن درختان مناسب است

۱۵ – درختان زیبا هستند

و در پایان یکی از جنبه های ارزشمند کاشت درخت ، فرصتی است که برای تماشای آنها و نگاه کردن به زیبایی گل های بهار ، برگ های سبز تابستان و میوه های رنگارنگ پاییز فراهم میشود .