جو بایدن

به گزارش مشرق نیوز در حالی که تنها ۱۵۰ روز دیگر تا انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا باقی مانده، تلاش‌های ناموفق دولت بایدن برای مهار تورم و قیمت بنزین، چشم‌انداز تاریکی را پیش‌روی وی و حزب دموکرات قرار داده است .

در حالی که تورم در آمریکا به سطحی بی‌سابقه در چهار دهه گذشته رسیده و قیمت مواد غذایی و انرژی سر به فلک کشیده، آمریکایی‌ها روز شنبه ضربه دیگری را تجربه کردند و متوسط قیمت بنزین در این کشور به بیش از پنج دلار در هر گالن رسید.

این در حالی است که تنها ۱۵۰ روز دیگر تا انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا باقی مانده و دولت بایدن که دستاورد خاصی چه در عرصه داخلی و چه خارجی نداشته، فرصت چندانی برای بهبود عملکرد اقتصادی خود نزد رأی‌دهندگان آمریکایی که تورم به دغدغه اصلی آن‌ها تبدیل شده، ندارد.

کارشناسان هم معتقدند کار زیادی برای کنترل تورم از دست بایدن برنمی‌آید. در همین خصوص «گابریل لنز» استاد علوم سیاسی در دانشگاه کالیفرنیا گفت: وضعیت اقتصادی دشوار است.

وبگاه خبری «هیل» وابسته به کنگره آمریکا هم گزارش داد که افزایش سرسام‌آور قیمت بنزین، مشکلات فاحشی را برای بایدن به وجود آورده که راه‌حل فوری برای آن وجود ندارد.

منبع : مشرق نیوز با تلخیص .