خلاصه داستان فیلم آقا و خانم اسمیت ( 2005 )

آقا و خانم اسمیت

آقا و خانم اسمیت (به انگلیسی: Mr. & Mrs. Smith) فیلم کمدی آمریکایی به نویسندگی سیمون کینبرگ محصول سال ۲۰۰۵ است.

خلاصه داستان فیلم آقا و خانم اسمیت

جان و جین اسمیت برای رد گم کردن و برای این‌که به‌ عنوان مظنون در یک بمب‌گذاری در بوگوتای کلمبیا دستگیر نشوند، به‌شکل مصلحتی با هم ازدواج می‌کنند. اما بعدا تصمیم می‌گیرند با هم زندگی کنند. رابطه آن‌ها به‌زودی به سردی می‌گراید. آن‌ها در جلسات مشاوره خانواده شرکت می‌کنند اما نمی‌توانند دلیل مشکلاتشان را کشف کنند.

در ادامه ما متوجه می‌شویم که جان و جین دو قاتل حرفه‌ای هستند و در استفاده از انواع سلاحها متبحرند. سازمان‌هایی که هرکدام از آن دو را استخدام کرده‌اند رقیب و دشمن همدیگر هستند ولی جان و جین نیز از حرفه یکدیگر خبر ندارند.

آن‌ها به‌طور جداگانه مامور می‌شوند تا یک شاهد را که شدیداً مورد محافظت است به قتل برسانند. آن دو هم‌زمان و بی‌خبر از یکدیگر دست به عملیات می‌زنند و در نتیجه نقشه‌های یکدیگر را خنثی می‌کنند.

وقتی هر دو پی به هویت یکدیگر می‌برند، هرکدام از آن دو فکر می‌کنند که دیگری برای سرپوش گذاشتن بر اعمال تبهکارانه خود دست به ازدواج زده‌است. به هر کدام از آن دو دستور داده می‌شود تا دیگری را ظرف ۴۸ ساعت به قتل برساند.

طی یک تیراندازی سنگین، آن دو به‌طور سطحی زخمی می‌شوند و خانه‌شان نیز ویران می‌شود. اما علاقه آنان به هم مانع این می‌شود که همدیگر را به قتل برسانند.

صبح روز بعد، آدمکش‌های هر دو سازمان به سراغ جان و جین اسمیت می‌آیند تا آن‌ها را به قتل برسانند. جان و جین موفق می‌شوند شاهدی را که قبلاً درصدد کشتنش بودند اسیر کنند.

اما در نهایتِ تعجب درمی‌یابند که این شاهد تنها یک طعمه بوده و مسئولان دو سازمانِ تبهکاری از ابتدا می‌خواستند کاری کنند که جان و جین همدیگر را بکشند. سرانجام جان و جین موفق می‌شوند تا تمام تبهکاران را نابود کنند. بعد از اتمام این ماجراها آن دو حس تازه‌ای نسبت به یکدیگر پیدا می‌کنند.

زمینه ساخت این فیلم

سیمون کینبرگ، نویسنده، پس از گوش دادن به صحبت‌های چند نفر از دوستانش که برای ازدواج تحت مشاوره بودند، ایده این فیلم به ذهنش خطور کرد. کینبرگ متوجه شد که توصیف آن‌ها " پرخاشگرانه یا مزدورانه " به نظر می‌رسد پس او فکر کرد که این یک الگوی جالب برای یک رابطه درون یک فیلم اکشن خواهد بود.

منبع : ویکی پدیا